Sport kan een goede invloed hebben op kinderen en jongeren. Vanuit die gedachte zoekt welzijnsorganisatie PIT 010 regelmatig samenwerking met bijvoorbeeld sportverenigingen. Geldrick (12), woonachtig in Rotterdam-Zuid, deed er zijn voordeel mee. In de zomer van 2016 nam hij deel aan een pleinvoetbaltoernooi dat was georganiseerd door PIT 010, zaalvoetbalvereniging TPP en Rotterdam Sportsupport. Daarna stroomde hij door naar de club.

Leuk en aardig
‘Ik vond het toernooi zó leuk, dat ik lid wilde worden van TPP’, zegt de leerling uit groep 8. ‘Op een plein of in de zaal is het veld kleiner en beweegt de bal sneller. Lekker kort. Daarvoor heb je een goede techniek nodig. En verder vond ik de begeleiders van TPP direct aardig.’
Tristan de Bruin is jongerencoach bij PIT 010 . Hij zegt: ‘Ik ken Geldrick en zijn ouders al wat langer. We hebben de familie in het verleden weleens ondersteuning geboden. Onze insteek is altijd positief: kunnen we iets aanbieden dat een goede invloed heeft? Bij Geldrick was dat sport. Ik heb een aanvraag voor hem gedaan bij Jeugdsportfonds Rotterdam, en daarna kon hij lid worden.’

Duwtje in de rug
Michael Ta is bestuurslid en jeugdcoördinator bij TPP. Hij zegt: ‘Onze club is er voor iedereen. We sluiten niemand uit. Soms heeft iemand een beetje hulp nodig in zijn leven, kan hij een duwtje in de rug gebruiken. Daarom werken we onder meer samen met PIT 010. De organisatie kan goed beoordelen wie wat ondersteuning nodig heeft. PIT010 organiseert ook activiteiten in de wijk. De pleinvoetbaltoernooien waren bijvoorbeeld een mooi initiatief waaraan wij graag bijdragen leverden.’

Succes
De Bruin merkte al snel dat ook Geldricks ouders enthousiast waren over de zaalvoetbal-plannen van hun zoon. ‘Zijn vader en moeder en ik hebben besproken wat nodig was om er een succes van te maken. Het is bijvoorbeeld belangrijk dat Geldrick naar trainingen en wedstrijden wordt gebracht en ook weer opgehaald. Het is natuurlijk nog veel leuker als zijn familie blijft kijken.’

Dat laatste gebeurt dan ook. De ouders van Geldrick zijn trouwe supporters, vertelt Ta. ‘Onlangs hadden we een bijzondere wedstrijd. We waren uitgenodigd om helemaal in Amsterdam te spelen. En wie zag ik het eerst in de zaal? Geldrick en zijn ouders.’

Eervol
Het duel in de hoofdstad zou Geldrick iets bijzonders en eervols opleveren. Hij vertelt: ‘Ik had altijd vooral in de spits en op het middenveld gespeeld. Maar deze tegenstander was heel sterk. Trainer Michael vroeg me daarom of ik verdediger wilde zijn. Dat ging me heel goed af. Soms kwamen er drie of vier tegenstanders tegelijk op me af, maar pakte ik toch de bal af.’

Ta: ‘Toen ik Geldrick had gevraagd op een nieuwe positie te spelen, kroop hij eerst een beetje in zijn schulp. Maar al snel kreeg hij de smaak te pakken en ging hij ons team leiden in het veld. Na afloop van de volgende training heb ik hem daarom verteld dat hij voortaan aanvoerder zou zijn.’ Geldrick: ‘Iedereen begon te klappen. Ik was heel blij. Thuis hebben we het gevierd met de hele familie.’

Vooruitgegaan
De moeder van Geldrick toont zich dan ook enthousiast. ‘Ik ben heel trots op hem. Hij is in anderhalf jaar enorm vooruitgegaan met voetballen. Ik ben Tristan de Bruin van PIT 010 en Michael Ta en zijn mede-coaches Alois Furtado Brito, Rachid Choua en Ferry van Kuijen van TPP heel dankbaar voor de manier waarop ze met mijn zoon omgaan.’

De samenwerking tussen welzijnspartij PIT 010 en sportvereniging TPP is een uitgelezen voorbeeld van hoe zorg- en welzijnsorganisaties en sportverenigingen elkaar versterken. Het programma Sport in het Jeugdnetwerk helpt deze organisaties sterke samenwerkingsverbanden te ontwikkelen.

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Carmen Barranco

Carmen Barranco

verenigingsconsulent Veilig sportklimaat / clubkadercoach