Twee cliënten met een psychische aandoening die onder begeleiding staan van Pameijer, helpen sinds kort als vrijwilliger de accommodatie en het terrein van XerxesDZB netjes te houden. ‘Ze zijn razend enthousiast.’ zegt Rinus Huibrechtse namens de vereniging. ‘De twee zijn er trots op vrijwilligerswerk voor XerxesDZB te mogen doen.’

XerxesDZB was vorig jaar de eerste club die officieel aftrapte als Sportplusvereniging. Tot de ambities behoort onder meer re-integratie van mensen richting de arbeidsmarkt, waarmee al kort na de kick-off een begin werd gemaakt. Pasgeleden werd een ander initiatief gelanceerd: twee cliënten van Pameijer die aan de slag gaan als vrijwilliger en zo meer deel uitmaken van de maatschappij. Pameijer begeleidt mensen met een (lichte) verstandelijke beperking of psychiatrische problematiek.

Rinus Huibrechtse is bij XerxesDZB nauw betrokken bij de een-tweetjes met Pameijer. Hij vertelt: ‘Dat moet twee zaken opleveren. Op den duur zouden we graag zien dat cliënten van Pameijer hier gaan sporten, mogelijk onder begeleiding van één of meer coaches van onze vereniging. Pameijer probeert een enthousiaste groep te vormen. Het tweede doel is dat cliënten van de organisatie werk kunnen verrichten waaraan onze vrijwilligers vaak niet toekomen, zoals het degelijk schoonmaken van de voegen van het tegelwerk in de douches en het ragebollen van de plafonds. Daar zijn we nu dus mee begonnen. Als hun inzet goed bevalt, kunnen de twee vrijwilligers in de toekomst mogelijk klusjeswerk verrichten. Denk aan het verven van de buitenboel.’

Twee ochtenden per week maken de twee mannen zich verdienstelijk op Sportpark Faas Wilkes. Huibrechtse: ‘Ze helpen de kleedkamers schoon te houden en de buitenruimte te onderhouden. Je moet je voorstellen dat zij het heel spannend vinden. Wij bieden ze dan ook een stabiele omgeving waarin ze worden begeleid door één of meer van onze vrijwilligers.’

Hij vervolgt: ‘Soortgelijke activiteiten gaan we aanbieden aan tienermoeders. Via ons kunnen zij dan de weg richting arbeidsproces inslaan.’

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Kitty Kalkman

Kitty Kalkman

projectleider Toekomstbestendige sportverenigingen / leidinggevende