De subsidieregeling Stimulering bouw en onderhoud sportaccommodaties (BOSA) stelt in 2025 een budget van €74 miljoen beschikbaar. De aanvraagronde opent al op maandag 6 januari. De verwachting is dat de belangstelling groot zal zijn. Het is voor verenigingen die gebruik willen maken van deze subsidie daarom verstandig om er al vroeg bij te zijn.
De wijzigingsregeling 2025 is onlangs gepubliceerd op de website van de Rijksoverheid. Hierbij de belangrijkste wijzigingen op een rij:
- De subsidieregeling Stimulering bouw en onderhoud sportaccommodaties (BOSA) stelt in 2025 een budget van €74 miljoen beschikbaar. De aanvraagronde 2025 opent op 6 januari 2025. Vanaf die datum kun je via deze website subsidie aanvragen.
- Het beschikbare budget voor 2025 is €74 miljoen. Dit bedrag wordt verdeeld op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen.
- Je kunt mogelijk geen subsidie meer aanvragen wanneer het totaal aangevraagde subsidiebedrag in 2025 meer dan 155% van het budget bedraagt. Dit betekent dat BOSA het aanvraagformulier kan sluiten zodra in 2025 meer dan €114,7 miljoen subsidie is aangevraagd.
- Het subsidiepercentage voor aanvullende maatregelen wordt in 2025 verlaagd van 40% naar 30%.
- De term ‘breed publiek’ zorgde voor onduidelijkheid in de uitvoering van de BOSA-regeling. Daarom wordt deze term in 2025 vervangen door het begrip ‘brede toegankelijkheid’.
- Maatregel 1.2 ‘LED-verlichting’ wordt in 2025 vervangen door ‘energiezuinige verlichting’. Dit kan LED-verlichting zijn, maar bijvoorbeeld ook inductieverlichting.
Let op! Aanvragen die in 2024 zijn afgewezen vanwege onvoldoende budget, schuiven niet automatisch door naar 2025. Deze moeten opnieuw worden ingediend en voldoen aan de nieuwe voorwaarden. Meer weten? Lees hier meer over de voorwaarden van de BOSA-subsidie voor 2025.
Contact
Heb je naar aanleiding van dit artikel nog vragen? Neem dan contact op met jouw gebiedsconsulent. We helpen je graag verder!