Vrijwilligers, jouw vereniging kan niet zonder! Maar hoe vind en vooral hoe bind je die vrijwilligers aan jouw club? Hoe krijg je jouw leden zover dat ze graag iets voor hun club willen betekenen? Het begint bij de organisatie van jouw vereniging en bij jou als bestuurder!

De komende maanden organiseert Rotterdam Sportsupport een aantal sessies gericht op de onlosmakelijk met elkaar verbonden thema’s organisatie en vrijwilligers. Tijdens diverse inspiratiesessies, mede georganiseerd door NOC*NSF, nemen we jullie als bestuurders mee in de aansturing en organisatie van jouw club in het algemeen en welke relatie daar ligt voor het vinden en behouden van vrijwilligers.

De inspiratiesessie ‘Is jouw club klaar voor de toekomst?’ vindt plaats op:

  • Datum:                 Donderdag 7 april
  • Tijd:                      20.00 tot 22.00 uur (inloop vanaf 19.45 uur)
  • Locatie:                Kantoor Rotterdam Sportsupport | Olympiaweg 10 (derde etage)

Hoe ziet jouw club er over tien jaar uit? Wat zijn de valkuilen en waar liggen de kansen? Welke ambities heb je voor jouw vereniging en hoe realiseer je deze? En welke mensen heb je daarvoor nodig? We dromen graag over de toekomst, maar het liefst maken we van die dromen werkelijkheid.

Tijdens deze sessie word je meegenomen en geïnspireerd om zelf verder aan de slag te gaan. Het DNA van de club, de visie op de gouden driehoek ‘sportaanbod – accommodatie – kader’ en het inspelen op maatschappelijke veranderingen staan daarbij centraal. Verder:

  • Bespreken we mogelijke valkuilen en kansen van jouw vereniging;
  • Leer je hoe je continuïteit van de club kunt waarborgen en daarmee een gezonde toekomst creëert;
  • Is er ruimte om met de andere bestuurders te netwerken en tips en good practices met elkaar uit te wisselen onder leiding van de expertconsulenten op deze thema’s.

De inspiratiesessie ‘Modern Besturen’ vindt plaats op:

  • Datum:                         Donderdag 12 mei
  • Tijd:                             20.00 tot 22.00 uur (inloop vanaf 19:45 uur)
  • Locatie:                       Kantoor Rotterdam Sportsupport | Olympiaweg 10 (derde etage)

Staan jullie als bestuur stil bij de veranderde omgeving, bij kansen of bedreigingen voor je club? Hoe gaat het met het reilen en zeilen van de vereniging én met de toekomstbestendigheid? Hoe ga je als bestuur om met zaken als leiderschap, optimale samenstelling van de organisatie, het uitnodigen van nieuwe bestuursleden en positieve positionering? Tijdens deze inspiratiesessie:

  • Leer je kansen signaleren om jouw bestuur te versterken;
  • Leer je wat leiderschap en visie binnen een vereniging betekenen;
  • Word je geïnspireerd om verder met het thema aan de slag te gaan;
  • Is er ruimte om met de andere bestuurders te netwerken en tips en best practices met elkaar uit te wisselen onder leiding van de expertconsulenten op deze thema’s.

Aanmelden

Als bestuurder kun je aan deelnemen aan een losse sessie of het gehele traject volgen. Aanmelden kan via dit formulier of door te klikken op de button in het informatiemenu. Stimuleer binnen de vereniging vooral meerdere personen om zich in te schrijven. Op die manier wordt de opgedane kennis binnen de vereniging beter geborgd.

Heb je nog vragen? Neem dan contact op met verenigingsconsulent Bianca Post-van der Hoek via b.post@rotterdamsportsupport.nl of bel naar 010 24 29 315. We helpen je graag verder!

* Later dit jaar organiseren we ook nog inspiratiesessies over de ‘Vier inzichten over bestuurders’ en ‘Vrijwilligersmanagement (inclusief online module). Houd hiervoor onze website in de gaten.

Bianca Post – van der Hoek

Verenigingsconsulent Vrijwilligers
Bianca Post – van der Hoek