Atomium ’61 is donderdagavond als tweede van dertig Rotterdamse verenigingen gestart als Sportplusvereniging. De sportvereniging gaat met uiteenlopende maatschappelijke thema’s een ‘plus’ geven aan de vereniging én stad.

De maatschappelijke inzet van Atomium ’61 gaat variëren van het samenwerken met zorgaanbieders om sport aan te bieden voor mensen met gezondheidsklachten, ouderen en mensen met een verstandelijke beperking. Tot het samenwerken met scholen om jeugd meer ontwikkelingskansen te bieden op en naschooltijd. Voorzitter Marco van Lent en secretaris Marijke Bohnen: ‘De vereniging is al jaren maatschappelijk actief, daarom hebben wij de naam van onze vereniging veranderd in sportvereniging in plaats van handbalvereniging. Dit omdat wij sport voor iedereen aan willen bieden. Met sportplus willen wij onze maatschappelijke ambitie door ontwikkelen en nog meer doelgroepen bij onze vereniging betrekken.’

De vereniging heeft al een aanbod voor ouderen zoals tennis, jeu de boules en nordic wolking. Er is een samenwerking met huisartsen en fysiotherapeuten om mensen met gezondheidsklachten naar de vereniging te begeleiden. Dit kan nog veel verder uitgebouwd worden, zo zal er ook een samenwerking gezocht worden met oudereninstellingen in de wijk en woonvormen voor mensen met een verstandelijke beperking. Ria Lagendaal, coördinator recreatiesport: ‘Mensen die meer gaan sporten leven langer en gezonder en worden vitaler, de vereniging wordt ook vitaler doordat er meer leden bijkomen. Je kunt dus spreken van een win-win situatie voor alle partijen.’

De maatschappelijke activiteiten hebben ook een koppeling met het onderwijs. De vereniging is al langer actief als schoolsportvereniging en wil nadrukkelijker in gaan zetten op de samenwerking met het onderwijs. Daarnaast willen ze ook de verbinding aangaan met partners om mensen zonder baan via de vereniging weer actief te krijgen om ze zo meer kans te geven om door te stromen naar een reguliere baan.

Sportplus is een maatregel uit het Uitvoeringsprogramma Sport, waarmee de gemeente nadrukkelijk in sport investeert. Portefeuillehouder Turan Yazir, van de deelgemeente Feyenoord gaf donderdag het startschot voor Rotterdams tweede Sportplusvereniging. ‘Als deelgemeente zijn wij ontzettend trots. Het is fantastisch om te zien dat Atomium ’61 zich inzet op andere vlakken. Een vereniging die een kloppend hart van de wijk wil zijn, ziet en ondersteunt de deelgemeente graag, zegt hij. ‘Het is zelfs een van de prioriteiten! Als overheid kunnen we gezondheidsproblemen bijvoorbeeld, niet alleen oplossen. Atomium’61, onzettend bedankt dat jullie deze uitdaging aangaan!’

Uiteindelijk zullen er in 2014 in Rotterdam dertig Sportplusverenigingen zijn. Zij gaan zich inzetten op maatschappelijke terreinen als onderwijs, gezondheid, veiligheid, werk/re-integratie en participatie. Ondersteund door Rotterdam Sportsupport maken de Sportplusverenigingen plannen om hun maatschappelijke ambities vorm en inhoud te geven.

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Carmen Barranco

Carmen Barranco

verenigingsconsulent Veilig sportklimaat / clubkadercoach