Hoe bekostig je een noodzakelijke, maar prijzige aanschaf voor je vereniging? Samen met een sponsor bedacht HSV 1946 een creatieve oplossing.

Wie 12,50 euro doneert aan onze club, ontvangt een bon die goed is voor tien euro aan vleeswaren bij Slagerij Groeneveld. Desgewenst worden deze door de slagerij nog gratis thuisbezorgd ook. Dat was de boodschap die bestuursleden en andere vrijwilligers van turnvereniging HSV 1946 vorig jaar verspreidden. In de laatste twee maanden van 2016 vloeide vervolgens 2.000 euro naar de kas van de club uit Hoek van Holland.

Verplicht bij springen
Voorzitter Tessa de Geus vertelt over de aanleiding van de zogeheten donateursactie. ‘Onze vereniging is op een vrij hoog niveau actief binnen de afdeling Springen. Willen we in de toekomst kunnen blijven meedoen aan officiële wedstrijden, dan moeten we beschikken over een ‘air track’. Dat is een verplichting van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU).’

Ze vervolgt: ‘Vroeger werden de arabieren, salto’s, schroeven en andere bewegingen uitgevoerd op een lange mat. Die is op een gegeven moment overal vervangen door een opblaasbare mat: de air tumbling. Daarin zit meer vering, zodat er meer mogelijkheden zijn en de enkels minder worden belast. Wij hebben ook een air tumbling, maar nu is dus het tijdperk van een nieuwe versie aangebroken, de air track. Die kost minstens 7.000 euro.’

Flink onderweg
Overleg met Slagerij Groeneveld uit Schiedam leidde tot de succesvolle actie. De Geus: “Mede-eigenaar Carla heeft vroeger bij ons geturnd. En de kinderen van haar en Ferry, de andere eigenaar, zijn lid bij ons. De winkel sponsorde ons al op een aantal vlakken en wilde graag opnieuw een steentje bijdragen. We hebben met de actie nog niet het benodigde bedrag voor de air track binnengehaald, maar zijn flink onderweg en weten ook dat de slagerij openstaat voor nieuwe initiatieven om het saldo op te schroeven.’

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Bianca Post – van der Hoek

Bianca Post – van der Hoek

verenigingsconsulent vitale en toekomstbestendige sportverenigingen / verenigingsconsulent Scouting