Van 3 maart tot en met 5 mei presenteren de tien leukste Rotterdamse verenigingen zich op Radio Rijnmond. Hockeyclub Tempo ‘34 was op zaterdag 7 april aan de beurt.

Volgens Eva de Vries, combinatiefunctionaris, móet Tempo’34 wel uitgeroepen worden tot het leukste en zeker meest bijzondere club van Rotterdam. Waarom? De Vries: ‘Een aantal jaar geleden signaleerden we verschillende maatschappelijke problemen waarvan wij vonden dat we daar op in konden haken. Voorbeelden zijn gebrek aan sportruimte en laagdrempelig beweegaanbod. Of hoe help je kinderen met bijv. obesitas? Onze oud-voorzitter Harrie Dechering is met een plan gekomen een sportzone te ontwikkelen in het gebied waar Tempo ’34 gevestigd is. Door samen te werken met zes andere verenigingen kunnen we een veel grotere maatschappelijke rol vervullen en een diverser beweegaanbod aanbieden.’

Eén van de resultaten van deze samenwerkingsvorm is Charloise Fit. Hier kan men op een laagdrempelige manier kennis maken met bewegen en de verschillende sporten. De Vries vervolgt: ‘Verder werken wij samen met de scholen in de omgeving en verschillende sportconsulenten en doen we mee aan de Schoolsportvereniging. Ik ben dus vooral trots op de vereniging en de sportzone omdat wij niet alleen met onze leden bezig zijn maar ook met de wereld om ons heen. Ook trots ben ik op het feit dat onze club samen met de sportzone afgelopen jaar een Sportplusvereniging is geworden! Sportplusverenigingen zetten zich in op maatschappelijke terreinen als onderwijs, gezondheid, veiligheid, werk/re-integratie en participatie. En dan zijn we pilot voor de gezonde sportkantine nog vergeten. We zijn aan het kijken hoe we gezondere producten kunnen aanbieden in ons clubhuis zonder dat de bitterbal en het biertje moet verdwijnen. We willen onze leden bewuster met eten en drinken om laten gaan.’

Maar er wordt ook veel voor de leden georganiseerd. De Vries: ‘Zo hebben we elk begin van het seizoen een hockeykamp voor de allerkleinsten. Ook worden er vriendjes en vriendinnetjes middagen georganiseerd. Elk jaar hebben we aan het eind van het seizoen een leden en vrijwilligers barbecue waar iedereen gezellig met elkaar het afgelopen seizoen kan doornemen en waar alle vrijwilligers een presentje krijgen.

Het geldbedrag dat te winnen is met het behalen van de titel Rotterdams leukste ‘kluppie’ kan goed gebruikt worden door Tempo ‘34. De Vries: ‘Wij zouden graag iets willen organiseren voor de leden, ouders, scholen en mensen uit de wijk om zo kennis te maken met Tempo binnen Sportzone Charlois en het bewegen in het algemeen. Een soort wijksportevenement dus.’

Ons Kluppie is een samenwerkingsproject tussen RTV Rijnmond en Rotterdam Sportsupport waarmee jaarlijks Rotterdams leukste ‘kluppie’ wordt verkozen. De winnaar, die 2.500 euro opstrijkt, wordt bepaald door publiek en een deskundige jury. Stemmen kan van 3 maart tot en met 11 mei op www.rotterdamsportsupport.nl en op www.facebook.com/sportsupport

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Liana Landman

projectleider Vitale sportverenigingen / verenigingsconsulent Accommodatie en Organisatie
Liana Landman