Breien met senioren in woonzorgcentra. Samen met kinderen de wijk verbeteren. Studentenroeivereniging Skadi heeft sinds kort het Sportpluspredicaat. Nog nooit verwierf een studentensportvereniging de Sportplusstatus. Daarin kwam verandering op donderdag 18 januari. Studentenroeivereniging Skadi beleefde toen de primeur.

Simon van Baal is Commissaris Externe Betrekkingen bij Skadi. Hij zegt: ‘Wij zijn al langer een vereniging met oog voor de stad en met maatschappelijke betrokkenheid. Nu is dat erkend in de vorm van het Sportpluspredicaat. Die waardering is geweldig, óók omdat het een signaal geeft aan sponsors en potentiële andere partners. Voor hen is het gunstig te weten dat ze samenwerken met een vereniging die maatschappelijk verantwoord aan de weg timmert.’

Uitdaging
Ongeveer twee jaar geleden sprak het bestuur van Skadi de ambitie uit om – in Van Baals woorden – ‘voor de buitenwereld méér te zijn dan dat gebouwtje aan de overkant van het Noorderkanaal’. Hij vertelt: ‘Na een best wel pittig beoordelingstraject is onze vereniging daarin geslaagd. We moesten bijvoorbeeld aantonen continuïteit en kwaliteit te kunnen borgen. Dat is een uitdaging voor een studentensportvereniging. Logischerwijs hebben we veel verloop van leden en bestuursleden. Jaarlijks treedt een nieuw bestuur aan.’

Minder bedeelde wijken
Vele leden van Skadi zijn niet alleen vrijwilliger binnen de vereniging, ze maken zich ook verdienstelijk binnen MOVE. Van Baal: ‘Ze trekken dan op met kinderen die wonen in minder bedeelde wijken. Het uitgangspunt: jongens en meisjes stimuleren ideeën te verzinnen om hun buurt zelf leuker, mooier of schoner te maken.’

Zonnepanelen
Al voordat de studentenroeivereniging de Sportplusstatus had bemachtigd, toonde ze haar maatschappelijke gezicht via MOVE en andere vrijwilligersinitiatieven, zoals Serve the City. Skadi ondernam ook actie op het gebied van duurzaamheid, wat waarschijnlijk gaat leiden tot zonnepanelen op het dak van het gebouw. Staan er nog meer activiteiten op het programma?

Sociaal contact senioren
Van Baal: ‘Skadi lanceert binnenkort het initiatief ‘Breien met Besjes’. ‘Leden van onze vereniging bezoeken bewoners van bijvoorbeeld woonzorgcentra. Samen breien ze mutsen en sjaals in onze verenigingskleuren. De senioren hebben zo sociaal contact, iets wat belangrijk is in een tijd waarin vele ouderen kampen met vereenzamingsproblematiek.’ Lachend: ‘En het levert Skadi mutsen en sjaals op! Het spreekt voor zich dat wij de wol aanschaffen.’

Hij vervolgt: ‘En vanaf het voorjaar gaan we roeitrainingen verzorgen voor cliënten van welzijnsorganisaties. Denk aan Rotterdammers met een bijstandsuitkering. Wij willen hen bewust maken van het belang van een gezonde leefstijl én we helpen hen te her-integreren in de maatschappij. Bovendien gaan we vrijwilligers leveren aan de Noord4Daagse, een avondvierdaagse in Rotterdam-Noord. Het doel is dat wijkbewoners in beweging komen en elkaar ontmoeten.’

Overzicht Sportplusverenigingen
Skadi is één van de 22 Sportplusverenigingen. Het overzicht: De 22 verenigingen zijn: 010 Trojans (American football), Abdel-kwan (taekwondo), Atomium ’61 (handbal), ckv N.I.O. (korfbal), HC Feijenoord (hockey), HSV Saints (honk- en softbal), LTC Plaswijck (tennis), Nikantes (korfbal), OZC (korfbal), PAC (atletiek), Portland Poema’s (honk- en softbal), RHV Snelwiek (handbal), RKC WION (korfbal), Rotterdam Atletiek, Rotterdam Basketbal, Skadi Rotterdam (roeien), Sportclub Excelsior (voetbal) en TPP Rotterdam (zaalvoetbal), TTV Alexandria ’66 (tafeltennis), Unity99 (karate), V.O.C. (voetbal en cricket) en XerxesDZB (voetbal).

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Kim Santbulte

Kim Santbulte

projectleider Rotterdam Sport op Maat