Van 3 maart tot en met 5 mei presenteren de tien leukste Rotterdamse verenigingen zich op Radio Rijnmond. Seniorenvereniging Zalmplaat (S.V.Z.) was zaterdag 28 april aan de beurt.

S.V.Z. is 27 jaar geleden opgericht met als doel 55-plussers een gezellige en ontspannen oude dag te bieden. Dat hier nog steeds veel behoefte aan is blijkt wel uit het hoge ledenaantal. 163 ouderen vinden dagelijks hun weg naar ons clubgebouw waarvan de oudste 85 jaar is. Piet Brands, lid van deze vereniging, zegt: ‘Iedereen die een bezoek aan ons brengt, zal het enthousiasme, de vrolijkheid en gezelligheid van onze leden waarnemen en net als wij zeggen dat deze club een schot in de roos is.’

Elke werkdag kunnen de leden hun vrije tijd doorbrengen met klaverjassen, jokeren, bridgen,schaken, darten, biljarten en line-dance. Brands: ‘Maar anderen zitten weer met een kopje koffie aan de leestafel een krantje lezen en wat bij te kletsen. Zo is er voor iedereen wat te doen. Naast deze wekelijkse activiteiten organiseren we ook nog extra evenementen zoals het kerst en paas- toernooi. En ik mag uiteraard ook onze populaire nieuwe haringdag niet vergeten.’

De gehele organisatie van S.V.Z. rust op de schouders van een aantal vrijwilligers. Brands: ‘En dit zijn enorm betrokken vrijwilligers die sociale controle ook erg belangrijk vinden. Er is één vrijwilligster als aanspreekpunt bij ziekte, jubilea etc. En als er van één van de leden een paar dagen niets is vernomen, wordt er contact gezocht. Indien nodig brengen we een bloemetje.’

Brands is er vooral trots op dat de vereniging de kosten van bijvoorbeeld onderhoud en elektriciteit uit de eigen beperkte middelen kan voldoen. Brands: ‘Dat doen we zonder enige subsidie. Het wordt echter steeds moeilijker om als vereniging de eindjes aan elkaar te knopen en jezelf te bedruipen, iedere cent wordt eerst omgedraaid voor deze wordt uitgegeven. Het  streven van S.V.Z. is namelijk dat de contributie nooit een te hoge drempel mag zijn tot ontspanning en voor velen betaalbaar moet zijn en blijven.’

Daarom weet Brands ook maar al goed waar de te winnen 2500 euro aan besteed gaat worden. ‘Alles maar dan ook alles zou ten goede komen aan de leden. We kunnen bijvoorbeeld het clubgebouw nog gezelliger maken door de aanschaf van nieuwe gemakkelijk zittende stoeltjes. De ouderen die het financieel moeilijk hebben een maand gratis contributie aanbieden of een dagje uit want veel van onze leden komen zelf niet zo ver meer.’

Bekijk de foto’s hier en beluister de audiofragmenten hier.

Ons Kluppie is een samenwerkingsproject tussen RTV Rijnmond en Rotterdam Sportsupport waarmee jaarlijks Rotterdams leukste ‘kluppie’ wordt verkozen. De winnaar, die 2.500 euro opstrijkt, wordt bepaald door publiek en een deskundige jury. Stemmen kan van 3 maart tot en met 11 mei op www.rotterdamsportsupport.nl/onskluppie en op www.facebook.com/sportsupport.

Meer weten?

Via de thema’s vind je hoe we jouw club kunnen helpen. De thema’s in combinatie met de veelgestelde vragen zorgen ervoor dat je snel antwoord krijgt op jouw vraag. Neem bij interesse en andere hulpvragen contact op met de gebiedsconsulent van jouw vereniging. De gebiedsconsulent of expertconsulent lost samen met jou de hulpvraag op.

Wij staan voor je klaar!

Janneke van Tienen

Janneke van Tienen

P&O medewerker